Endodoncja - Twój dentysta Kraków
Zadzwoń i umów się na wizytę !

12 262 96 13

Endodoncja

dentysta krakówLeczenie kanałowe jest ostatnią szansą na uratowanie zęba przed ekstrakcją. Polega na dokładnym oczyszczeniu kanałów z martwej lub zapalnie zmienionej miazgi, wyeliminowaniu bakterii które były przyczyną jej schorzeń, usunięciu wszelkich mechanicznych przeszkód w kanałach, oraz ich szczelnym wypełnieniu, tak aby nie pozostawić pustych przestrzeni w których bakterie te mogłyby się ponownie namnażać. usuwanie ósemek krakówWymaga to wielkiej precyzji, specjalistycznego instrumentarium, niejednokrotnie mikroskopu, oraz cierpliwości ze strony zarówno lekarza jak i pacjenta, czasem nawet wielu wizyt, ale w znakomitej większości przypadków prowadzi do zachowania zęba który może zostać wypełniony lub wykorzystany jako filar do późniejszej odbudowy protetycznej.

implanty krakówW naszym gabinecie unikamy obarczonej dużą ilością powikłań i bolesnej dewitalizacji miazgi („trucia”), a zamiast tego znieczulamy i leczymy najczęściej na jednej tylko wizycie.

 

 Korzystamy z mikroskopu oraz nowoczesnego instrumentarium oraz sprzętu jak: endometr Raypex służący do precyzyjnego pomiaru długości kanału, mikrosilnik endodontyczny X-Smart firmy Dentsplay do mechanicznego, szybkiego i bezpiecznego poszerzenia kanału, oraz system wypełnienia kanałów Super Endo -do precyzyjnego,szczelnego wypełnienia opracowanych kanałów upłynnioną termicznie gutaperką.                                         

...jeśli twój ząb jest źle pzrzeleczony kanałowo-zgłoś się do nas, przeleczymy go ponownie.

Jeśli twojego zęba nie da się przeleczyć poprawnie nie usuwaj go. Wykonamy resekcję- chirurgiczne odcięcie wierzchołka korzenia i wsteczne wypełnienie kanału- robimyi to naprawdę szybko, bezboleśnie i z bardzo dobrymi wynikami.