KOMUNIKAT odnośnie CoViD-19 - Twój dentysta Kraków
Zadzwoń i umów się na wizytę !

12 262 96 13

KOMUNIKAT odnośnie CoViD-19

Szanowni Pacjenci,

Uprzejmie informujemy, że od dnia  21.04.2020r. stopniowo wznawiamy działalność naszego Gabinetu.

W związku z tym wprowadziliśmy  procedury  bezpieczeństwa, które będą obowiązywały w naszym gabinecie.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z nimi i ich zastosowanie:

1. Umawianie wizyt tylko i wyłącznie telefonicznie – 533-619-609 lub 122629613 (UWAGA !!!! NIE UMAWIAMY WIZYT OSOBIŚCIE W GABINECIE !)

2. Wyznaczenie terminu wizyty będzie poprzedzone telefonicznym wywiadem stanu zdrowia oraz wywiadem epidemiologicznym. W pierwszej kolejności będą przyjmowane osoby najbardziej potrzebujące i cierpiące, do usuniecia zęba lub leczenia kanałowego, a w miarę wolnych terminów i znoszenia zaostrzeń także do leczenia zachowawczego i protetycznego.

3. Przychodzenie na wizytę na wyznaczona godzinę – NIE WCZEŚNIEJ.

4. Przychodzenie bez osób towarzyszących.

5. W przypadku wizyt dzieci prosimy o przyjście z jednym opiekunem.

6. Nie witamy się uściskiem ręki.  :-(

7. Po wejściu do gabinetu  wymagana jest dezynfekcja dłoni – dozownik z płynem do dezynfekcji jest dostępny w poczekalni na stoliku – dozowanie środka następuje automatycznie, wystarczy podstawić ręce.

8. Przed wizytą zostanie Państwu zmierzona  temperatura oraz zostanie ponownie zebrany wywiad epidemiologiczny w formie pisemnej.

9. W przypadku braku zauważalnych przeciwwskazań udzielona zostanie pomoc lekarska stomatologiczna.

10. Personel przed Państwa wejściem do gabinetu przebierze się w fartuch jednorazowy z długim rękawem lub kombinezon, czepek,  maseczkę FFP2 lub FFP3, gogle/okulary z przyłbicą,  rękawiczki jednorazowe.

11. Przed wizytą zostaną Państwo poproszeni o przepłukanie ust  płynem dezynfekujcym.

12. Będziemy starali się w jak najmniejszym zakresie używać turbiny lub innych urządzeń generujących powstawanie aerozolu wodno-powietrznego. 

13. Możliwe że praca będzie odbywała się z użyciem koferdamu (specjalnej gumy rozpiętej na ramce zakłdanej na leczony ząb aby odizolować się od środowiska jamy utnej)

14. W miare możliwości prosimy o płatność kartą, ale gotówka też będzie przyjmowana.

15. Po wizycie jak najszybciej opuszczamy gabinet aby wydłużyć czas dezynfekcji przed kolejnym pacjentem (pomyślmy o innych), nie żegnamy się uściskiem ręki. 

16. Po wyjściu z gabinetu umyj lub zdezynfekuj ręce.

17. Wydłużamy przerwy pomiędzy wizytami. Umawiamy pacjentów co najmniej co 1 godzinę. Po każdej wizycie przeprowadzana jest dokładna dezynfekcja całego gabinetu środkami do szybkiej dezynfekcji powierzchni, wraz z użyciem  lampy UVC oraz dodatkowym wietrzeniem. Ponadto cały czas pracuje dodatkowa wentylacja i oczyszczacz powietrza.

18. Rutynowo, jak zawsze, po każdej wizycie przeprowadzona zostaje sterylizacja wszystkich narzędzi oraz końcówek (mikrosilnik, turbina, dmuchawka) w autoklawie.

19. W poczekalni  prowadzona jest regularna dezynfekcja powierzchni, klamek, uchwytów, długopisów i  siedzisk.

20. Z powodu znacznego podwyższenia kosztów działalności spowodowanego wzrostem cen materiałów jednorazowych oraz dezynfekcyjnych a także wdrożeniem dodatkowych, czasochłonnych procedur zmuszeni jesteśmy wprowadzić nowy cennik, który obowiązywć będzie od 01.07.2020r.

Troszcząc się o Państwa bezpieczeństwo, jak i bezpieczeństwo naszych pracowników i ich rodzin, dokładamy wszelkich starań aby zminimalizować ryzyko transmisji wirusa.
Dziękujemy za zrozumienie.