Stomatologia estetyczna - Twój dentysta Kraków
Zadzwoń i umów się na wizytę !

12 262 96 13

Stomatologia estetyczna

Zmiana kształtu i koloru zęba

dobry stomatolog krakówDzisiejsza technologia i materiały dają nam nieosiągalne dotychczas sposoby na łatwą zmianę kształtu i koloru zęba. Przy użyciu wielu metod takich jak: wybielanie, rekonstrukcje materiałem kompozytowym, licówki i korony całoceramiczne. Będziesz zaskoczony swoim nowym uśmiechem.

Profesjonalne wybielanie zębów

Nadtlenek katwojdentystarbamidu (mocznika)-najczęstszy składnik preparatów przeznaczonych do profesjonalnego wybielania ulega rozpadowi między innymi do nadtlenku wodoru który w stężeniu stanowi popularny wybielacz-wodę utlenioną. Barwniki które zostały zaabsorbowane przez szkliwo ulegają utlenieniu , ząb wyraźnie jaśnieje. Przedłużone działanie środków wybielających doprowadza jednak do nieodwracalnego uszkodzenia matrycy szkliwa a nastepnie jej całkowitego rozpadu oxydacyjnego. Dlatego wybielanie zębów powinno odbywać się ZAWSZE pod czujnym okiem lekarza.

W naszym gabinecie oferujemy:

  • NOWOŚĆ! Wybielanie laserem -odpowiedni dobór długości fali i środka wybielającego sprawia     że otrzymujemy maksymalny efekt wybielania na jednej tylko wizycie i co najważniejsze w tej             metodzie -zminimalizowane ryzyko nadwrażliwości.
  • Wybielanie nakładkowe w domu - obejmuje komplet indywidualnych szyn wybielających,
  • preparat wybielający, wizyty kontrolne oraz odwrażliwianie zębiny.
  •  Wybielanie zębów z martwą miazgą.

Leczenie próchnicy zębów stałych

Kompozyty (materiały złożone) są obecnie najpopularniejszymi materiałami do wypełnień. Składają się (stąd ich nazwa) podobnie jak tkanki zęba z części organicznej (żywice) i nieorganicznej (wypełniacze-głównie związki krzemu). W naszym gabinecie stosujemy najnowocześniejsze materiały kompozytowe nano- i mikrohybrydowe co stanowi idealne połączenie estetyki i trwałości wypełnienia. Dzięki dodatkowemu zastosowaniu systemów wiążących oraz odpowiedniej technice warstwowego nakładania nasze wypełnienia przetrwają długie lata.

Leczenie próchnicy zębów mlecznych

Glasjonomery to cementy stosowane z wyboru w wypełnianiu ubytków w zębach mlecznych ze względu na doskonałą adhezję do tkanek zęba, krótki czas zakładania, znaczną w porównaniu z innymi materiałami tolerancję wilgoci, ale przede wszystkim największe ze znanych cementów uwalnianie jonów fluoru. Nie ma przeciwwskazań do wypełnienia zęba mlecznego także innym materiałem.