Pedodoncja

PEDODONCJA - STOMATOLOGIA DZIECIĘCA KRAKÓW

Kraków, ul. Łaszkiewicza 4/2u - Czyżyny - Grzegórzki

Stomatologia dziecięca zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób jamy ustnej u najmłodszych pacjentów. Właściwe dbanie o zdrowie zębów mlecznych jest niezbędne dla zdrowia zębów stałych w przyszłości oraz prawidłowego rozwoju zgryzu. O higienę jamy ustnej dziecka powinni dbać rodzice od jego narodzin. Zęby należy myć już od pojawienia się pierwszego ząbka szczoteczką i pastą z dodatkiem fluoru w odpowiedniej do wieku dawce.

Pierwsza wizyta u dentysty :

Profilaktyka to najlepszy sposób aby uchronić dziecko przed problemami stomatologicznymi. Jest to najlepsza forma leczenia!!!
Pierwsza wizyta u stomatologa powinna odbyć się między 1-3 rokiem życia dziecka. Wizyta ta ma głównie na celu oswojenie dziecka z gabinetem, sprzętem i osobami, które tam spotka. To wizyta wyłącznie adaptacyjna. 

Zabiegi w stomatologii dziecięcej :

Profilaktyka próchnicy : 

  • lakowanie : to uszczelnienie bruzd zębowych specjalnym lakiem, przez co stają się lepiej zabezpieczone przed rozwojem próchnicy. Lakowanie wykonuje się wyłącznie na zębach zdrowych, których nie zaatakowała jeszcze próchnica
  • fluoryzacja (lakierowanie) : to zabieg zabezpieczający zęby przed rozwojem próchnicy i niszczącym działaniem kwasów. Zęby pokrywane są specjalnym lakierem z fluorem.

Leczenie zębów mlecznych : białe lub kolorowe wypełnienie .

Leczenie zębów mlecznych z zastosowaniem kolorowym wypełnień jest świetną formą zachęcenie dziecka do wizyty u dentysty.
Wszystkie bolesne i stresujące zabiegi u małych pacjentów możemy wykonać w znieczuleniu ogólnym.
Stomatologia dziecięca jest dziedziną niezwykle delikatną i wymagającą. Poza odpowiednim doborem leczenia nie mniej ważny jest sposób wykonania i atmosfera w jakiej przebiega wizyta. 
W Gabinecie Stomatologicznym Fortuna&Jabłoński w Krakowie dbamy, aby wizyta przebiegła w miłej atmosferze co stwarza dobre skojarzenia i pozwala zniwelować obawy przed kolejnym spotkaniem.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Bądźmy w kontakcie