Profilaktyka

PROFILAKTYKA

Zabieg higienizacji zębów to profilaktyczne usuwanie osadów oraz kamienia nazębnego. Regularnie prowadzone pozwala uniknąć wtórnych problemów stomatologicznych oraz daje poprawę estetyki zębów.

Zabieg higienizacji składa się z kilku etapów : 

Jak często korzystać z zabiegu higienizacji ? 

Najlepiej korzystać z usługi higienizacji raz na 6 miesięcy. Warto jednak skonsultować z dentystą, jaka częstotliwość zabiegów będzie najlepsza w naszym przypadku.

Kto wykonuje zabieg higienizacji ?

W gabinecie stomatologicznym Fortuna & Jabłonski w Krakowie zabieg ten wykonywany jest przez lekarza stomatologa lub dyplomowana higienistkę stomatologiczną.

Kto powinien skorzystać z higienizacji ?

Zabieg higienizacji jest rekomendowany dla wszystkich pacjentów. Czynników wpływających na powstawanie osadów nazębnych nie da się całkowicie wyeliminować. Poza dietą, to także uwarunkowania genetyczne czy niewłaściwie wykonane zabiegi higieniczne w domu.

Z zabiegu higienizacji obowiązkowo powinny skorzystać osoby : 

Gabinet stomatologiczny Fortuna&Jabłonski w Krakowie oferuje swoim pacjentom możliwość wykonania pełnego zabiegu higienizacji zębów oraz dodatkowo każdy pacjent po zabiegu higienizacji otrzyma niezbędny instruktaż  higieny jamy ustnej. 

Właściwa profilaktyka jest niezbędnym elementem, który pozwoli cieszyć się pięknym uśmiechem przez długi czas.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Bądźmy w kontakcie